Short tale
0
1.2k VIEWS
Completed
reading time
AA Share

Кінець


1841 рік.

Анні Брамській 16 років, у такому віці вже багато хто заміжній, але не вона. Вона розумна й неймовірно красива. Вміє читати, писати та рахувати, любить читати книги (в таємниці від батьків звичайно, у ті роки не вважалося добре, коли дівчина була розумніше/краще свого чоловіка) . Вона виросла у сім‘ї лікаря та медсестри. Мала багато залицяльників (не менше ста).


Одним з них був 18 річний Максим. Анна збиралася вийти за нього заміж і хотіла розповісти батькам. Але вже ввечері батьки оголосили, що видають її заміж. Олег Миколайович, був другом сім'ї і мав не аби який вплив у містечку. Був вже у віці (54 роки), декілька років тому поховав дружину.

Анна намагалася відговорити батьків, та вони були не похитні, у своєму рішенні. Дівчина намагалася погрожувати самовбивством, та батькам було всеодно на її погрози вони відповіли, що у такому разі відречуться від неї.

Зранку Анна пішла до церкви. Декілька годин вона безпереривно молилася, щоб вона була розом з Максимом. Нарешті вийшовши з церкви Анна прямувала додому. Раптом вона випадкова зіткнулася з якоюсь жінкою, вона була вся в чорному та мала довге світле волосся. Не встигла Анна перепросити як жінка сказала:

- Тримай - вона простягла Анні дві пляшечки з зеленою речовиною всередині. - Ви можете бути разом тільки на тому світі - продовжувала жінка - та зроби так, щоб ваші тіла ніхто не знайшов.

Анна кивнула. Риздивляючись пляшечки, на одній з яких був надпис:"Її любив весь світ..."

на іншій же пляшечкі було продовження фрази:"...та вона любила тільки його".

Відірвавши погляд від пляшечок, Анна побачила, що жінки вже немає.

Ввечері Анна з Максимом пішли до озера, зайшли у воду, взялися за руки та випили яд.


Їх ніхто немав знайти, але Максим вже багато років під землею, а Анна досі чекає його у будинку Брамських.

***

Батьки як і говорили відреклися від доньки, після її смерті, та загинули через декілька років. А вона вже 170 років блукає будинком. Де крім неї і її надії ніхто не живе.

Aug. 11, 2022, 2:24 p.m. 0 Report Embed Follow story
1
The End

Meet the author

Comment something

Post!
No comments yet. Be the first to say something!
~